BENJAMIN BEZEK


Mirėdita!

Embrin e kam Benjamin ene kam njėzet e njė vite. Jam prej fshatė Podgorje nė Republik e Sloveniės. Jam student nė Fakultet nė vend Ljubljanė ene pėr ēdo ditė shkoj atje me tren.

Nė familja e madhe e ime ne jemi tre fėmijet, babaj ene nėnė. Babaj i im ėshtė profesori pėr fizika ene matematika nė shkolė elementare nė ēitet Kamnik ene nėna e ime ėshtė njė mėsuesja e matematikes nė shkolė nė Stranjė. Vllau Bernard ėshtė nxėnės ene motra e ime punon nė fabrikė.

Pėr ēdo ditė unė lexoj gazetė, ndėgjoj muzikė ene luaj nė kitare.

Unė nuk jam shqiptar ma flasim gjuha shqipė. Jam krenar se jam talianė. Ktu, nė ēitet e ime, jan shumė njerėz prej Maqedonia ene Republik e Kosovės. Pėr ēdo nate ne kemi mbledhje nė ėmbeltore. Ne kemi njė gazetė nė gjuha shqipė prej interneti.
Nė mėnyrė qė dizajni tė vijė nė shpre- hje, preferohet qė rezolucionin nė ekran ta keni 800x600 ose mė tė madh.
Kėto fletė dukėn mė sė bukuri nėse pėrdorni Netscape 2.0. Nė kėtė rast pėr navigacion mund tė pėrdorni shiritin grafik tė cilin do ta keni gjithnjė nė krye tė ēdo faqeje.
Nėse nė vend tė Netscape 2.0 keni ndonjė shfletues tjetėr, dhe nuk mund tė klikoni nė grafikė, atėherė pėr navigacion provoni tė shfrytėzoni shiritin tekstual qė ēdoherė do ta keni nė fund tė faqes.

Copyright © 2001 Impatto. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.

Site Meter